בדיקת בתים הנדסית

בדיקת בתים הנדסית היא אחד מהחלקים החשובים ביותר בבדק הבית, היא תספק לכם גם חוות דעת הנדסית מפורטת אשר תחשוף עבורכם את כל הליקויים – מהקטן והפשוט כגון ליקויים אסתטיים ועד ליקויים חשובים שאסור להתפשר על תקינותם.

קיימים גם בעיות ברמת התכנון ולכן חייבים להזמין בדיקת בתים רצינית.

סוג נוסף וחמור של ליקויים הוא ליקויי בניה בשלד המבנה. ליקויים אלו הם הליקויים החמורים ביותר שקבלן יכול לבצע, וגם הקשים ביותר לתיקון. ברוב המקרים זה יתבטא בסדקים עמוקים בקירות אשר הטיפול בהם מוגבל.

ליקויי בניה-סדקים במבנה

במקרים חמורים אף יותר, כלל לא ניתן לטפל בליקויי הבנייה מסוג זה. ליקויים אלה מסוכנים ולא בטיחותיים היות והם עלולים לגרום לתוצאה של התמוטטות חלקים מהמבנה או של המבנה כולו. על מנת למנוע ליקויים קשים אלו מומלץ שחברת ביקורת מבנים תלווה את הפרויקט מתחילתו על מנת למנוע מהופעת ליקויים חמורים אלה בעתיד.

כאשר מדובר בנושא רגיש ויקר כמו קניית דירה למגורי או אפילו דירה להשקעה, ממש מומלץ לפנות לחברת ביקורת מבנים המתמחה בתחום ולבחון את ההיבטים הרבים של קניית הנכס ביחס למחיר שלו ולאור הליקויים הקיימים בו אם מדובר בדירה להשקעה, כדאי ונכון יהיה עבורכם לדעת שההשקעה טובה ותחזיר את עצמה כמה שיותר מהר. ואילו אם מדובר בדירה למגורים, אין ספק שלא תרצו לדעת שידרשו לכם עוד ועוד תיקונים שלא תכננתם ולא תקצבתם אותם בתוך הסכום שתכננתם להשקיע בדירה.